To niewątpliwie ulubione miejsce spacerowiczów. Promenada Nadmorska istnieje już od 1875 roku, a dzisiaj jego długość mierzy ponad dwa kilometry. Po licznych modernizacjach obecnie posiada nową nawierzchnię, nastrojowe oświetlenie, stojaki dla rowerów oraz liczne ławki – na jednej z nich siedzi Irena Kwiatkowska (rzeźba przedstawiająca słynną aktorkę). W sezonie letnim Promenada Nadmorska tętni życiem, proponując bogatą ofertę gastronomiczną i kulturalną.
Ustka dysponuje dwoma plażami: Ustka Wschód i Ustka Zachód. To pierwsze leży po wschodniej stronie portu, przy samym centrum miasta, dlatego cieszy się większą popularnością. Fragment strzeżony przez ratowników liczy sobie około pół kilometra, choć sama plaża jest znacznie dłuższa. Po drugiej stronie portu ciągnie się kąpielisko zachodnie, od niedawna łatwiej dostępne, dzięki obrotowej kładce. Plaża jest tu szersza i znacznie spokojniejsza, a jej strzeżona część ma długość 200 m.
Ustecka latarnia to jedna z siedemnastu latarni morskich znajdujących się nad polskim wybrzeżem. Nasza zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ wyróżnia się ciekawą architekturą. Wzniesiona na planie ośmiokątnej wieży, ozdobiona licznymi gzymsikami. Warto latarnię zwiedzić również w środku. Po pokonaniu zaledwie 68 schodów, czeka na Nas niesamowity widok na morze, plażę oraz ustecką panoramę.
Ustecki port to trasa biegnąca wzdłuż kanału portowego, można tu zobaczyć zacumowane jednostki: kutry rybackie, jachty żaglowe oraz stylizowane na galeony – statki pirackie. Te ostatnie zapraszają na swój pokład, oferując wycieczkę po wodach Bałtyku. Dla wczasowiczów wolących pozostać na lądzie, w porcie czekają liczne tawerny i smażalnie ryb.
To kompleks niemieckich bunkrów z lat 30 ubiegłego wieku – leży blisko centrum Ustki, tuż przy zachodnim falochronie portowym. Na 12 metrowej wydmie ulokowano działobitnię tak zwanego działa prowadzącego. Ten bunkier ma dwie kondygnacje. Na górnej stała armata kalibru 105 mm. Pośrodku płaszczyzny otoczonej niszami amunicyjnymi zachowało się stalowe gniazdo mechanizmu obrotowego armaty.